Petr Svoboda se ohlíží za podzimní částí KP mladších žáků.

Při hodnocení podzimní části musím být spokojený, dokázali jsme odehrát jedenáct soutěžních utkání bez porážky, k tomu se nám ještě podařilo uspět v poháru mládeže, který se hraje pod názvem Planeo Cup.

Do nové sezóny jsme vstoupili vítězstvím na půdě nováčka Želetavy, respektive Rokytnice n. R., a na vítězné vlně jsme se vezli prakticky až do předposledního kola, kdy jsme na domácí půdě přivítali tradičního soupeře z města rekordů. Zápas se pro naše barvy nevyvíjel nejlépe a do poločasové pauzy jsme si odnášeli dvoubrankové manko.

Věděli jsme, že pokud si budeme chtět udržet před posledním zápasem první místo, musíme uhrát alespoň remízu. A v tomto zlomovém zápase se nám to po jednom z nejlepších poločasů, který jsme v sezoně odehráli, povedlo. Poslední zápas už byl prakticky formalita a po vysokém vítězství na půdě Bystřice jsme ovládli podzimní část KP mladších žáků.

Protože se po podzimní části tabulka dělí na dvě skupiny, byli jsme slavnostně oceněni v poločase při domácím zápase A týmu – kluci si z rukou krajských fotbalových funkcionářů odnesli medaile a byl jim předán pohár pro vítěze KP.

V poháru mládeže se nám podařilo přejít přes dvě předkola, která se hrála v Čáslavi a Humpolci. Nechali jsme za sebou i týmy z vyšších soutěží než hrajeme my.

Cesta poháry se nám uzavřela v Praze, kde jsme na půdě Motorletu Praha změřili síly s týmy, které byly nad naše možnosti. Ostudu jsme si ale dle mého mínění neutrhli a potrápili jsme i týmy v mládežnickém fotbale zvučných jmen. Kluci budou asi ještě dlouho vzpomínat na vítězný zápas proti Teplicím, ve kterém si ověřili , že se herně vyrovnají i lepším týmům. Se třemi remízami, jedním vítězstvím a třemi prohrami jsme skončili na šestém místě. Doplatili jsme na malou produktivitu a úzký kádr, což se projevilo obzvláště v závěru turnaje.

Nicméně všichni kluci zaslouží poděkování za přístup jak v tréninku,, turnajích tak i v zápasech soutěžních ,obzvláště v těch, které se pro nás nevyvíjeli zrovna příznivě a my je dokázali zvládnout a bodovat. Stejně tak poděkování patří rodičům, kteří nás podporovali a vytvořili nám i při venkovních zápasech takřka domácí prostředí.

V jarní sezoně bychom rádi navázali na cestu, kterou jsme prošli v podzimní části, a byli stejně úspěšní. Také bych rád dotáhl spolupráci se Sokolem Plačkov, kde se po letech rodí mládežnický fotbal, a společně přihlásili nesoutěžně OP mladších žáků, který je již rozehrán, a v němž by nastupovali hráči Plačkova a Humpolce, kteří nemají herní vytížení. Rád bych také poděkoval Martinu Moravcovi GTM pro okres Pelhřimov, který nám v této záležitosti byl velice nápomocen.