Tomáš Hlubuček hodnotí podzim starší přípravky

Starší přípravka má za sebou podzimní část v Krajském přeboru. Jak vidí účinkování svých svěřenců trenér Tomáš Hlubuček.

Naši účast v Krajském přeboru přípravek mohu hodnotit jen a jen pozitivně. Úplně si nehraji na výsledky a v součtu jsme prohráli pouze dvě utkání a to s Pelhřimovem a Žďárem. Oba týmy byly nad naše síly a jsou velmi kvalitní. Každopádně jsem i v těchto zápasech viděl ohromný progres našich hráčů ročníků 2013 a 2014 a myslím si, že tohle byly nejlepší zápasy, které jsme odehráli. Velmi mě potěšilo, že trenéři našich soupeřů nás hodnotí jako velmi silné mužstvo v individuálních činnostech a mají s námi problémy. Jen musíme do jara zapojit trochu více týmovosti a větší součinnosti všech hráčů – to je pro jaro můj cíl.

Ostatní zápasy v Krajském přeboru krom Třebíče a Havl. Brodu a výše zmíněných, jsou pro nás občas jednoznačná a nedávají nám to, co potřebujeme a tak se snažíme najít jiné konfrontace. Mrzí mě naše vypadnutí v Planeo Cupu, kde jsme měli na to dojít do ještě jednoho předkola v obou ročnících. Bohužel nejsme turnajové typy „výsledkářů“, ale snažíme se vše řešit tím, co se na tréninku učíme. Chyby do utkání patří a já osobně z této cesty neuhnu a na děti se v řešení některých situacích nezlobím, přeci je to učím, aby vše zkusili vyřešit fotbalově a s grácií.

V dalších konfrontacích si cením „skalpu“ Viktorky Žižkov a velmi krásného utkání se Spartou Brno. Spolupráce s ostatními týmy je super a velmi si vážím toho, že týmy typu Žižkova a větších měst s námi chtějí hrát. O naše hráče se zajímají větší kluby a i když to nerad přiznávám, těší mě to (smích). Nechci však aby došlo k „rozebrání“ našich týmů, jako takových. Hráče chceme posouvat, ale vše má svá úskalí hlavně v tomto nízkém věku. Každému však přeji to nejlepší a je mým cílem dětem předávat jen to nejlepší a posouvat je.

V září jsme začali s poměrně širokým kádrem, nicméně se docházka postupně začala snižovat s blížící se zimou. Pořád nás na tréninky chodí poměrně hodně a jednou si snad Humpolec bude moci dovolit ročníkový systém (Byl by to můj sen). Někdy jsme měli hráčů na tréninku 18, někdy i 35. Skoky jsou velké. Nicméně by rodiče hráčů, kteří chodí už i do mladší přípravky (nejen do starší) měli pochopit to, že fotbal je venkovní sport a mnohdy nižší teploty imunitě pomáhají a ne že ji snižují. V tomto jsem trochu zklamaný, ale to bude dnešní dobou. Nerad děti rozmazluji. Občas povolím, občas přitvrdím, vše dle citu. Rozhodnutí rodičů však neovlivním a za zlé jim to nemám, i když mě to občas mrzí. I my trenéři na tréninku „mrzneme“ či se snažíme za každého počasí být přítomni.

Závěrem chci poděkovat všem trenérům od školičky až po starší žáky, kteří se mnou spolupracují za jejich neskutečnou ochotu vychovávat mládež A.F.C.. Zároveň také děkuji rodičům našich přípravek za podporu jejich ratolestí.