A.F.C. Humpolec vítězem Perleťového poháru!

Už sedmaosmdesátý ročník Perleťového poháru, nejstaršího fotbalového turnaje u nás, ovládli premiérově hráči A.F.C. Humpolec. Ve finálovém duelu zdolali FK Pelhřimov po penaltách.

Semifinálové utkání jsme sehráli proti domácí Žirovnici, kterou jsme porazili 3:1. Náš finálový soupeř Pelhřimov v semifinále porazil jihočeskou Novou Včelnici 2:0. Za naše barvy skórovali Pešek, Kratochvíl a Šerý.

Ve finále jsme na branku čekali marně a tak o naší výhře rozhodl až penaltový rozstřel. V souboji o třetí místo vyhrála domácí Žirovnice 5:2 nad Včelnicí.


Pár slov k tomuto turnaji nám poskytl Lukáš Staněk, trenér našeho A mužstva

Už jen to, že jsme byli na tento turnaj pozváni považuji za úspěch. Přeci jen se jedná o nejstarší fotbalový turnaj u nás, na kterém byly dříve k vidění špičkové fotbalové týmy z ČR či Slovenska. O to více si ceníme samotného vítězství, neboť se A.F.C. Humpolec zapíše mezi týmy zvučných jmen, kteří tento pohár získaly. Humpolec dokonce na turnaji startoval vůbec poprvé a hned se nám podařilo vybojovat cenný pohár. Semifinále proti Žirovnici jsme měli víceméně pod kontrolou. Po změně stran jsme se dostali do klidného tříbrankového vedení. Soupeři se sice podařilo snížit a dál se snažil zvrátit výsledek. Brankář Kříž nás však v jedné ošemetné situaci skvěle podržel a nedovolil domácím vsítit kontaktní gól.

Ve finále jsme narazili na rivala z Pelhřimova a chtěli jsme mu oplatit porážku z přípravného utkáni z letošního května. Po počátečním oťukávání jsme přebrali iniciativu a do konce utkání jsme si vynucovali uzemní převahu. Bohužel do vyložené brankové příležitosti jsme se nedostali, s centry si vysoká obrana Pelhřimova poradila. Pokutové kopy jsou velká loterie, my byli tím šťastnějším týmem. Celkové vítězství pak považuji vzhledem k obrazu finále, jako zasloužené.

Děkuji svěřencům za odvedené výkony, zvláště ve finálovém klání si kluci hrábli na dno. Byli po zásluze odměněni a pro Humpolec vybojovali dle mého názoru zatím nejhodnotnější trofej.