O nás

V jarních měsících roku 2012 jsme se rozhodli začít budovat fotbalový klub od úplných základů, a navázat na tradici předválečného humpoleckého sportovního klubu A.F.C. U prvního rozhodnutí jsme byli tři, ale naše řady se od toho momentu neustále rozrůstají.

V dnešní nelehké době hledáme inspiraci v časech, které si možná idealizujeme, ale je to nepochybně éra kdy Humpolec fotbalem skutečně žil. Činy fotbalových průkopníků té doby u nás vzbuzují velkou úctu a rádi bychom se jim v nadšení pro společnou věc v kulisách dnešní reality alespoň přiblížili. Střípky předválečné doby se budeme snažit postupně zprostředkovat i ostatním z dochovaných historických materiálů. Ti, kdo v prvorepublikovém Humpolci fotbal provozovali, si nezaslouží zapomnění.

Náš název ctí ten původní z roku 1922, a zní:

Athleticko – footballový club Humpolec

Jak již bylo uvedeno, začínáme od úplného začátku. Hlavní činností našeho klubu bude tedy práce s mládeží ve fotbalovém prostředí. V ní chceme navázat na dobré  myšlenky a postupy, které už v Humpolci byly praktikovány.

Uvítáme nejen nové hráče, ale i nové členy z řad dospělých, kteří by chtěli pomáhat při zajišťování zdárného chodu klubu.

Pomozte nám, staňte se členy A.F.C. Humpolec. 

AFC Humpolec