Jak se dařilo našim týmům o posledním fotbalovém víkendu? Podívejte se na přehled

A.F.C. Humpolec 3:2 (1:0) TJ Sokol Lanžhot

Branky: 38. Och, 48. Pešek, 74. Šerý – 50. a 92. Balážik

Sestava A.F.C. Humpolec: Janota Petr, Kameš Matěj, Luňáček Ondřej, Šerý Daniel (K) (84.), Havel Matyáš, Savi Adam (84.), Maršík Jiří (72.), Pešek Jan (78.), Pecha Martin, Homola Dominik, Och František Střídali: Maršík Daniel (84.), Popovych Ivan, Hypš Martin, Šmíd Vojtěch (84.), Zástěra Štěpán (72.), Dubec Adam Zdeněk

Sestava TJ Sokol Lanžhot: Riška Erik, Milota Tomáš, Krč Jakub (7.), Rampáček Andrej, Pidruchnyi Artur, Šenk Petr, Svoboda Richard, Totka Marko, Burac Erik, Balážik Peter Lubomír, Mikúšek Peter (K) (50.) Střídali: Jirava Tomáš, Kollár Timotej (50.), Ciprys Radoslav (7.)

Komentář z utkaní: Výhra nad Lanžhotem bavila. Naše áčko má za sebou další utkání. Tentokrát doma překvapivě zdolalo druhý Lanžhot. Zápas měl vysoké tempo a hlavně fotbalem bavil. Jako první měli tutovku hosté, ale Janota vychytal tváří v tvář střelce hostí Buraca. Na druhé straně pálil Pešek krásně do břevna. A pak udeřilo. Och prošel půli hřiště, narazil si s Peškem a bylo to 1:0. “ Lanžhot je dle mého nejlepším týmem soutěže, ale skvěle jsme se na jeho hru připravili,” řekl domácí kouč. Euforii na stadionu pak vyvolala po pauze další krásná akce domácích, po centru Saviho pálil z voleje Pešek 2:0. Hosté, ale hned zareagovali Balážikem 2:1, a drama pokračovalo. Dvougólový náskok a klid dal týmu Šerý, když doklepl do sítě přesný pas Saviho 3:1. Další parádu předvedl Savi sám, když přehazoval gólmana skoro z půlky těsně nad a Šerý o chvíli později zazdil další tutovku. Hosté pak přeci jen korigovali v poslední minutě, ale tři body zůstaly doma. “Skvělé utkání. Lanžhot byl výborný, držel míč, ale zdaleka neměl tolik šancí jako my. Hráli jsme dobře v nižším bloku, změnili spoustu věcí, ale hlavně dávali góly. Kluci zaslouží pochvalu, odvedli výborný výkon proti favoritovi,” dodal trenér Veselý.

TJ Slavoj Třešť 0:1 (0:0) A.F.C. Humpolec „B“

Branky: 65. Rukavytsia

Sestava TJ Slavoj Třešť: Kousal Jiří, Kubát Martin (65.), Fencík Tomáš, Svoboda Jaromír, Tausch Michal (K), Šimek Jakub, Mareš Martin, Rod Štěpán, Borovský Ondřej, Kříž Matyáš (65.), Krafka Kurt Střídali: Novotný Adam (65.), Jonák Vojtěch (65.), Vondruška David, Gregor Tomáš, Daněk Vojtěch

Sestava A.F.C. Humpolec „B“: Venc Tadeáš, Havel Lukáš, Kopic Tomáš (K), Nermut Rudolf, Vrátný Timotej, Rukavytsia Ihor, Farka Matěj (73.), Hypš Martin, Vepřek Jiří, Maršík Daniel, Melmuka Kryštof (46.) Střídali: Hrala Jakub (73.), Brom Jindřich, Kuba Vít (46.)

Komentář z utkání: Rezerva A.F.C. jela do Třeště pro velmi nutné 3 body. Od začátku utkání se naši hráči snažili domácí jedenáctku dostat pod tlak a otevřít skóre. V 1. poločase si vypracovali hráči rezervy dvě gólové šance, ale Kryštof Melmuka a Jakub Farka trefili z 10 metrů pouze brankáře domácích. Hráči Třeště podnikali rychlé protiútoky, ale jejich zakončení bylo velmi nepřesné. Druhý poločas náš „B“ tým ještě zvýšil tlak a především stoper Timotej Vrátný byl velmi aktivní při rychlém vyvážení míče a předávání útočným hráčům. Po jednom jeho výletu našel na pravé straně v náběhu záložníka Ihora Rukavytsiu, který po krátkém vedení míče šel sám na gólmana domácích a zkušeně poslal míč podél brankáře domácích do brány a dostal rezervu A.F.C. do vedení. Ve zbytku zápasu se již celkem nic neudálo a rezerva A.F.C. odvezla potřebné 3 body za vítězství. Je nutno ocenit týmový výkon, nadstandard odvedli oba stopeři Vrátný, Kopic a záložník Ihor Rukavytsia.

A.F.C. Humpolec „C“ 0:1 (0:1) TJ Sokol Čejov

Branky: 4. Beshota

Sestava A.F.C. Humpolec „C“: Krupička Jan, Metál Michal, Veselý Roman (K), Beránek Adam, Popovych Ivan, Klofáč Jan, Baloun Daniel, Trtík Pavel, Štěpán Pavel (46.), Váca Patrik, Trecha Denis (78.) Střídali: Kotlík Michal, Onderka Jan (78.), Koubský Adam (46.)

Sestava TJ Sokol Čejov: Matějka Radek (K), Eremka Šimon (63.), Žáček Jakub, Beshota Yevhen, Urban Martin, Šimek Daniel, Daňhel Matěj (46.), Moravec Lukáš, Kratochvíl Lukáš (77.), Doležal Tomáš, Doležal Ondřej Střídali: Svoboda Josef, Venc Filip (63.), Pavelec Daniel (46.), Ehrlich Michal, Mojžíš Michal (77.)