Jak se dařilo našim týmům o posledním fotbalovém víkendu? Podívejte se na přehled

A.F.C. Humpolec 1:2 (0:0) FC PBS Velká Bíteš

Branky: 84. Zástěra – 62. Kozel, 77. Macek

Sestava A.F.C. Humpolec: Dubec Adam Zděnek, Luňáček Ondřej (72.), Šerý Daniel (K) (72.), Popovych Ivan, Havel Matyáš (72.), Savi Adam, Maršík Jiří, Pešek Jan, Pecha Martin, Homola Dominik, Och František Střídali: Kameš Matěj, Maršík Daniel (72.), Šmíd Vojtěch, Zástěra Štěpán (72.), Zástěra Adam (72.), Janota Petr

Sestava FC PBS Velká Bíteš: Pelán Michal (K), Bartoš Dominik (90.), Loup Pavel, Mrňa Tomáš, Šperka Tomáš, Moučka Dominik (80.), Merdita Adrian, Kozel Miroslav (90.), Novotný Richard (74.), Daněk Libor, Hlucháň Filip Střídali: Pelán Matyáš, Shlaban Ivan (90.), Macek Adam (74.), Traxl Zdeněk, Král Pavel (90.), Krula Filip (80.)

Komentář z utkání: Prohra na domácí půdě. A.F.C. Humpolec – Velká Bíteš 1:2 (0:0). Úvod utkání vyšel lépe hostům, kteří výborně kontrolovali míč a byli i nebezpeční. Naši hrozili po kontrech a po standardních situacích, ale Savi, Havel ani Šerý své pokusy nedostali mezi tři tyče. Góly padaly až po přestávce, kdy Bíteš využila rychlý brejk – 0:1. Za chvilku to bylo po kiksu naší obrany a hlavě Bartoše 0:2. Modrobílí se, ale nevzdávali a závěrečný tlak přinesl alespoň snížení po akci agilního Saviho a dorážce A. Zástěry – 1:2. V nastavení ještě přinesly vzruch a závary v hostujícím vápně nebezpečné centry, ale skóre se již nezměnilo. “Zápas měl své tempo, klukům nemohu moc vytknout. Rozhodla produktivita ve vápně. Zatímco my jsme tutovku nedali, soupeř nás potrestal z brejku. Paradoxně ve chvíli, kdy jsme byli v tlaku”, litoval domácí kouč. “Ale Bíteš byla hodně fotbalová a také měla své šance. Asi bych bral i remízu, porážka nás moc mrzí´, dodal kouč Veselý.

SESTŘIH:

FK Bohemia Světlá nad Sázavou 1:4 (1:0) A.F.C Humpolec

Branky: 27. Mašek – 47. Farka, 57. Hypš, 77. Havel, 91. Maršík

Sestava FK Bohemia Světlá nad Sázavou: Kolář Daniel, Valenta David, Rumanovský Jan, Trňák Matouš (69.), Krupauer Ondřej (58.), Křikava Miroslav (82.), Čálek Tomáš (82.), Vinger Erik, Krajanský Martin (K), Cenek Samuel (58.), Mašek Dominik Střídali: Čálek Jan (58.), Sarkány Jiří (58.), Muzikář Martin (69.), Ostatnický Šimon, Trtík Ondřej (82.)

Sestava A.F.C. Humpolec: Venc Tadeáš, Havel Lukáš, Nermut Rudolf, Vrátný Timotej, Rukavytsia Ihor, Hypš Martin (69.), Farka Matěj (K) (69.), Maršík Daniel, Zástěra Adam (69.), Kameš Matěj, Šmíd Vojtěch (84.) Střídali: Havel Matyáš (69.), Och František (69.), Kuba Vít (84.), Savi Adam (69.)

Komentář z utkání: vzhledem k situaci v tabulce odjelo béčko do Světlé nad Sázavou s cílem získat proti druhému týmu tabulky další body. V 1. poločase se rezervě hra nedařila, nefungovala kombinace a časté ztráty míče využívali domácí, kteří si vypracovali 3 gólové šance. Naštěstí proměnili pouze jednu, dostali se do vedení 1: 0 a první poločas jednoznačně vyzněl pro domácí Světlou n/S. 2. poločas přišla rezerva na hřiště jako vyměněná. Ve 47. minutě, po rychlém útoku z pravé strany, se dostal míč na velké vápno ke kapitánovi Humpolce Farkovi a ten tvrdou střelou k tyči srovnal stav na 1: 1. Navíc v 57. minutě vyražený míč od gólmana domácích Světlé n/S poslal do sítě útočník A.F.C. M.Hypš a tým Humpolce se dostal do vedení 1:2. Nadále tým předváděl dobrý fotbal. Domácí se snažili srovnat, ale dorostenecký brankař AFC T. Venc byl proti, neboť uspěl i proti samostatnému nájezdu elitního střelce Světlé n/S (Křikava). V 70 min. trenéři AFC poslali na hřiště čerstvé 3 hráče a tím se tlak na domácí ještě zvýšil. Rezerva si vytvořila další gólové šance, kdy jednu z nich v 77 min. proměnil M. Havel a dílo dokonal v 90 min. stoper D. Maršík, který odražený míč nekompromisně poslal do sítě domácích a stanovil skóre zápasu na 4: 1 pro Humpolec. Celkové hodnocení vzhledem k výsledku je kladné, především po zvýšeném nasazení hráčů a kvalitě hry ve druhém poločase.

SESTŘIH:

SK Horní Cerekev 2:5 (1:0) A.F.C. Humpolec

Branky: 17. Coufal, 51. Kasal – 53. Kameš, 57. a 88. Dalík, 60. Štěpán, 80. Veselý

Sestava SK Horní Cerekev: Tomandl Petr, Havel Jakub, Plachý Jan (82.), Havelka Filip, Kasal Jan, Serbus Jaroslav (K), Brada Martin, Coufal Kevin (82.), Loukota Lukáš, Šmíd Ondřej, Duba Martin Střídali: Filsoch Štěpán (82.), Kantor Ondřej, Brada Jakub (82.)

Sestava A.F.C. Humpolec: Němec Milan, Brom Jindřich, Kameš Josef, Kotlík Michal, Metál Michal, Štěpán Pavel, Veselý Roman (K), Kubíček Filip, Dalík Radim, Melmuka Kryštof, Váca Patrik

SK Bystřice nad Pernštejnem 4:2 (2:1) A.F.C. Humpolec

Branky: 1. a 86. Žila, 31. Čech, 63. Humplík – 45. David, 57. Komůrka

Sestava SK Bystřice nad Pernštejnem: Vávra Matěj (K), Petr Vítek, Horák Šimon, Mikloško Tomáš, Straka Michal, Čech Václav (89.), Punčochář Martin, Jindra Tomáš, Žila Marek, Humplík Jakub, Veselý Adam Střídali: Bukal Max, Trhlík Kilián Radim (89.), Blíhal Jiří, Janoušek Tomáš, Dufek Jan, Rösler Jan

Sestava A.F.C. Humpolec: Matějka Roman, Dolejš Vojtěch (85.), Komůrka Kamil (73.), Cymorek Matyáš, Kuba Vít, David Lukáš (K), Holzbauer Václav, Vrzalík Tomáš, Čábera Lukáš, Dačo Jakub, Štěpán Kryštof Střídali: Maršík Lukáš (85.), Mareš Jakub (73.)

Komentář z utkání: V zápase bylo znát, kdo měl ještě o co hrát. Domácí se perou o udržení v soutěži, kdežto naši dorostenci už se výše posunout nemohou. Bystřice na nás vlétla a ihned z první akce vstřelila branku. My jsme jako opaření celý první poločas nestačili na bojovnost a zarputilost soupeře, který přidal ještě druhou branku v 31. minutě. Musím přiznat, že to byl nejhorší poločas jara. Jediný světlý moment přišel na konci, kdy se krásnou ranou z vápna do šibenice předvedl kapitán Lukáš David. V poločase jsme si vyříkali pár věcí a poločas jsme začali lépe. V 57. minutě jsme dokázali vyrovnat. Domácí to však nezabalili a přidali na tempu. Odměnou jim byla v 63. minutě vítězná branka a v 86. branka čtvrtá. My jsme bohužel nemohli během druhého poločasu reagovat oživením, protože jsme odjeli jenom ve 13 hráčích. Soupeř si pro tři body šel více než my a tak zvítězil… Trenér Lukáš Havel.

FC Velké Meziříčí 1:2 (0:1) A.F.C. Humpolec

Branky: 54. Bobeiko – 19. Skočdopol, 58. Veleta

Sestava FC Velké Meziříčí: Trojan Josef, Juran Dominik, Čtveráček Jakub, Michal Štěpán, Puža Ondřej, Jašek Michal (K), Kliner Vojtěch, Dočekal Adam, Chaloupka Zdeněk, Teplý Martin, Pospíšil Jan, Doležal Jan, Maňhal Adam, Seifer Kvído, Bobeiko Oleksandr, Dřímal Jan, Musil Marek

Sestava A.F.C. Humpolec: Koten Filip, Čábera Richard (K), Dománek Stanislav, Linhart Adam, Klap Matyáš, Jankůj Nikolas, Veleta David, Čapek Lukáš, Hrůza Josef, Skočdopol Michal, Palán Petr, Havel Vojtěch, Fikar Adam, Příhoda Josef, Žatečka Matyáš, Grabowski David, Trtík Pavel

Komentář z utkání, trenér Dušan Luňáček: Utkání, ve kterém šlo o druhou pozici, přineslo opravdu spousty krásných akcí. Z obou stran si kluci nic nedarovali, ale nikdo se neuchýlil k žádným záludnostem. K vidění tak bylo spousty kombinačních situací i překonání jeden na jednoho. Z pohledu trenéra opravdu zážitek, který nám i rodičům předvedli. Musím kluky pochválit, protože byli lepším týmem a vítězství je zasloužené. Dnes hráli jeden za druhého.

FC Velké Meziříčí 2:6 (2:2) A.F.C. Humpolec

Branky: 22. a 24. Maňhal – 2., 37., a 39. Svoboda, 21 a 41. Šimek, 43. Grabowski

Sestava FC Velké Meziříčí: Chylík Štěpán, Šula Stanislav, Chylík Kryštof, Fic Josef (K), Plesl Vojtěch, Kučera Matěj, Doubek Tadeáš, Vasil Michal, Žitnik Jaroslav, Kašpar Matyáš, Koudelík Ondřej, Maňhal Adam, Svoboda Tadeáš

Sestava A.F.C. Humpolec: Písařík Oliver, Hložek Matěj, Moučka Ondřej, Veleta Oldřich, Havel Martin, Grabowski David (K), Svoboda Daniel, Koten Adam, Fikar Adam, Trtík Pavel, Šimek Matěj, Macíček Jakub, Dománek David, Bláha Šimon